ניתוח קטרקט מכבי

ניתוח קטרקט מכבי סניף

ניתוח קטרקט עם מכבי שירותי בריאות – סקירה מקיפה

ניתוח קטרקט מכבי (או דרך מכבי) מבוצע באחד ממרכזי הניתוחים שלהם ברחבי הארץ. ניתוח קטרקט הוא הליך נפוץ, חיוני ובדרך כלל מוצלח ביותר הנערך ברחבי העולם, כולל ישראל. בין נותני שירותי הבריאות בישראל, מכבי שירותי בריאות בולטת כמוסד מוביל עם דגש על חדשנות, טיפול איכותי ושביעות רצון המטופלים. במאמר זה נעמיק בהליך ניתוח קטרקט כפי שנערך על ידי מכבי שירותי בריאות ונבין את האיכות של גישת הבריאות שלהם.ניתוח קטרקט מכבי

למכבי שירותי בריאות, הארגון השני בגודלו בישראל לאחזקת בריאות (קופת חולים), יש מוניטין הרווח של מתן טיפול רפואי מעולה. מכבי, שהוקמה בסוף שנות ה-40, משרתת למעלה משני מיליון ישראלים, ומציעה מגוון רחב של שירותי בריאות. עם מחויבות איתנה לבריאות העיניים, הוא מצטיין בטיפול בבעיות ראייה, כולל קטרקט, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת וצוות של רופאי עיניים מנוסים.

קטרקט, עכירות של עדשת העין, מוביל לליקוי ראייה, ואם אינו מטופל, עלול לגרום לעיוורון. הטיפול העיקרי בקטרקט הוא ניתוח, הכולל החלפת העדשה העכורה בעדשה מלאכותית, המכונה עדשה תוך עינית. ברוב המקרים, ניתוח קטרקט הוא הליך אשר מבוצע במסגרת אשפוז יום ואינו דורש אשפוז ולינת לילה.

תהליך ניתוח קטרקט מכבי שירותי בריאות

המסע לניתוחי קטרקט במכבי מתחיל בייעוץ ראשוני שבו מוערכים בריאותם הכללי של המטופלים, חומרת הקטרקט וכל מצב עיני קיים. הערכה מקיפה זו חיונית להתאמה אישית של תוכניות טיפול, ומבטיחה שכל מטופל יקבל טיפול המותאם לצרכיהם הספציפיים.

לפני ההליך, המטופלים עוברים בדיקה ללא כאבים, לא פולשנית כדי למדוד את העין ולקבוע את סוג וחוזק העדשה הנכונה ביותר לעין שלהם. מכבי שירותי בריאות משתמשת בכלי האבחון העדכניים ביותר על מנת להבטיח דיוק גבוה במדידות אלו, המאפשרת תוצאה ניתוחית מיטבית.

ניתוח הקטרקט עצמו כרוך בביצוע חתך קטן בעין כדי לגשת לעדשה העכורה. רופאי העיניים של מכבי יכולים לעשות זאת או באופן ידני או בעזרת לייזר. בהמשך, משתמשים בתהליך הנקרא phacoemulsification  שבו העדשה העכורה מפורקת באמצעות גלי אולטרסאונד ולאחר מכן מוסרת בזהירות. לאחר חילוץ העדשה הפגומה, העדשה המלאכותית מוכנסת. ההליך מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית ואורך כ-15-20 דקות לכל עין.

לאחר הניתוח, המטופלים נמצאים במעקב צמוד כדי להעריך את החלמתם הראשונית ומקבלים הנחיות מפורטות לגבי טיפול לאחר הניתוח. ביקורי מעקב מתוכננים לעקוב אחר ריפוי ושיפור הראייה.

חדשנות ואיכות טיפול ניתוח קטרקט מכבי

מכבי שירותי בריאות היא מובילה באימוץ טכנולוגיה מתקדמת. הם מציעים אפשרות של ניתוח קטרקט בסיוע לייזר, טכניקה המספקת דיוק משופר על ידי שימוש בלייזר femtosecond כדי לבצע את השלבים הראשונים הקריטיים ועדינים ובהמשך כדי לחלק את הקטרקט. זה מפחית את כמות אנרגיית האולטרסאונד הנדרשת, מה שהופך את הניתוח אפילו בטוח יותר.ניתוח קטרקט מכבי סניף

איכות הטיפול במכבי היא ללא תחרות. ארגון הבריאות שומר על התמקדות חזקה בחינוך המטופלים, ומבטיח שהמטופלים מעודכנים היטב לגבי מצבם, ההליך הניתוחי, הסיכונים הפוטנציאליים ותהליך ההחלמה.

תמיכה ושיקום לאחר ניתוח

תהליך הטיפול לא מסתיים בניתוח. מודל הטיפול המקיף כולל שירותי תמיכה ושיקום לאחר הניתוח. ישנו צוות ייעודי של אנשי מקצוע בתחום בריאות העיניים זמין לשאלות ותמיכה לאחר הניתוח. הם מספקים עצות לגבי פעילויות שיש להימנע מהם, לוחות זמנים של תרופות וסימנים לסיבוכים אפשריים, ומסייעים להבטיח תהליך החלמה חלק.

נגישות ובמחיר סביר

אחד מעמודי התווך של מכבי הוא מתן שירותי בריאות נגישים ובמחיר סביר. יש להם מרפאות רבות ברחבי ישראל, מה שמנגיש את השירותים שלהם. מחיר הניתוח תלוי במסגרת בה מבצעים את הניתוח, הרופא המנתח, שיטת הניתוח והעדשה שמשתילים לעין.

מחקר ולמידה מתמשכת

כמו כן, מכבי מחויבת ללמידה ומחקר מתמשכים בתחום רפואת העיניים. צוות המחקר שלהם עובד בשיתוף פעולה הדוק עם הקלינאים שלהם, ומבטיח שהשירותים שלהם מתעדכנים ומשתכללים ללא הרף בהתבסס על העדויות המדעיות העדכניות ביותר. מטופלים במכבי יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם מקבלים טיפול המבוסס על המחקרים והשיטות הטובות ביותר העדכניים ביותר.

לסיכום, הגישה של מכבי שירותי בריאות לניתוחי קטרקט מייצגת שילוב של מומחיות רפואית מהשורה הראשונה, טכנולוגיה חדישה וטיפול חמלה בחולים. הם בחירה מצוינת עבור אנשים המחפשים טיפול עיניים מקיף ואיכותי בישראל. הגישה המסורה והממוקדת במטופלים שלהם מבטיחה שכל אדם שעובר בדלתותיו מקבל את הרמה הגבוהה ביותר של טיפול ותמיכה לאורך מסע ניתוח הקטרקט שלו.

ניתוח קטרקט מכבי סניף

למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם