לא רואה טוב אחרי ניתוח קטרקט

לא רואה טוב אחרי ניתוח קטרקט – סיבות לא לראות טוב לאחר ניתוח קטרקט – סקירה מקיפה

ניתוח קטרקט מוכר כאחת ההתערבויות הרפואיות המוצלחות והנפוצות ביותר בעולם. עם זאת, למרות אחוזי ההצלחה הגבוהים שלו, עשויים להיות מצבים שבהם בהירות הראייה לא תשחזר מיד או שבעיות ראייה נמשכות לאחר הניתוח. מאמר זה יבדוק את הסיבות האפשריות לחוסר ראייה טוב לאחר ניתוח קטרקט.

דלקת לאחר ניתוח

לאחר ניתוח קטרקט, חלק מהאנשים עלולים לחוות דלקת לאחר ניתוח. זה יכול לגרום לראייה עכורה ולאי נוחות בעין. דלקת זו היא בדרך כלל חלק נורמלי מתגובת הריפוי של הגוף, ורופא העיניים שלך עשוי לרשום טיפות סטרואידים כדי לנהל ולהפחית את הדלקת. חשוב ליטול את התרופות לפי ההוראות ולעקוב אחר רופא העיניים באופן קבוע.

שגיאת שבירה שארית

ניתוח קטרקט כולל הסרת העדשה העכורה והחלפתה בעדשה תוך עינית מלאכותית (IOL). הכוח של ה-IOL מחושב בקפידה לפני הניתוח כדי לספק את הראייה הטובה ביותר לאחר הניתוח. עם זאת, לפעמים יכולות להיות שגיאות קלות בחישוב או במיקום של IOL. זה יכול לגרום לשגיאות שבירה שיוריות כמו קוצר ראייה (קוצר ראייה), היפראופיה (קוצר ראייה) או אסטיגמציה. מצבים אלה עשויים לחייב שימוש במשקפיים מתקנות או הליך נוסף כדי לכוונן את הראייה שלך.

אטימות הקפסולה האחורית (PCO)

אטימות הקפסולה האחורית (PCO) היא הסיבה השכיחה ביותר לאובדן ראייה לאחר ניתוח קטרקט. למרות שהקטרקט מוסר, הקפסולה הדקה והשקופה שהחזיקה את העדשה נשארת מאחור כדי לתמוך ב-IOL. לפעמים, תאי העדשה הנותרים יכולים לצמוח על הקפסולה הזו, ולגרום לה להתעבות או להתערפל – מצב המכונה PCO. תסמינים של PCO דומים לאלה של מצב הקטרקט המקורי, כולל ראייה מטושטשת, קושי עם אורות בהירים וראיית בוהק או הילה סביב האורות. ניתן לטפל ב-PCO בקלות באמצעות הליך לייזר חוץ חוץ מהיר וללא כאבים המכונה YAG capsulotomy.

עיניים יבשות

עיניים יבשות עלולות להחמיר לאחר ניתוח קטרקט, ולגרום לראייה מטושטשת, לאדמומיות ולתחושת צריבה או צריבה בעיניים. הרופא שלך יכול להמליץ ​​על דמעות מלאכותיות, טיפות עיניים תרופתיות או פקקים נקודתיים כדי להקל על התסמינים. זה גם חיוני לשמור על לחות טובה ולשמור על תזונה בריאה כדי לשפר את ייצור הדמעות ובריאות העיניים.

בצקת מקולרית בציסטואידית (CME)

בצקת מקולרית ציסטואידית (CME) היא סיבוך נדיר של ניתוח קטרקט המאופיין בנפיחות של המקולה, החלק המרכזי של הרשתית האחראי על ראייה מפורטת. CME יכול לגרום לטשטוש ולראייה מרכזית גלית. מצב זה בדרך כלל מגיב היטב לתרופות כמו תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות (NSAIDs) או קורטיקוסטרואידים. במקרים מסוימים, ייתכן שתידרש סוג מיוחד של הזרקת סטרואידים.

היפרדות רשתית

אמנם לא שכיח, היפרדות רשתית היא סיבוך רציני של ניתוח קטרקט שעלול לגרום לבעיות ראייה. התסמינים כוללים צפים פתאומיים, הבזקי אור או צל מעל שדה הראייה שלך. יש צורך בטיפול רפואי מיידי, שכן היפרדות רשתית היא מצב חירום רפואי שעלול להוביל לאובדן ראייה קבוע.

גלאוקומה

לחץ עיניים מוגבר יכול להתרחש לאחר ניתוח קטרקט, מה שמוביל לסוג של גלאוקומה המכונה גלאוקומה פסאודופאקית. ייתכן שהתסמינים לא יהיו מורגשים עד שעצב הראייה ייפגע באופן משמעותי. בדיקות עיניים סדירות לאחר ניתוח יכולות לסייע באיתור ולטפל במצב זה מוקדם, ובכך למנוע נזק בלתי הפיך.

ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD)

לעיתים, הראייה המטושטשת לאחר הניתוח אינה נובעת מההליך הניתוחי עצמו, אלא ממצב עיניים במקביל כמו ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD). אם כבר יש לך AMD, זה עלול להתקדם, ללא קשר לניתוח קטרקט, ולגרום לאובדן ראייה נוסף.

האם לרוב לא רואים טוב אחרי ניתוח קטרקט?

בעוד שסיבוכים ומצבים שלאחר הניתוח יכולים להשפיע על הראייה שלך לאחר ניתוח קטרקט, חשוב לזכור שהרוב המכריע של ניתוחי הקטרקט משפרים את חדות הראייה של המטופלים. זה חיוני לתקשר כל שינוי בראייה או אי נוחות שלך לרופא העיניים שלך, שיכול לאבחן ולטפל ביעילות בסיבוכים אלה.

זכרו, הצלחת ניתוח הקטרקט שלכם משתרעת מעבר לניתוח עצמו; טיפול חרוץ לאחר הניתוח, מעקבים ונהלי אורח חיים בריא יתרמו באופן משמעותי למסע שלך לעבר ראייה ברורה יותר.

למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם